Wierzymy, że najem może być prosty

System dla wynajmujących mieszkania

Zaloguj się

Informacje na temat rozlicznik.pl - oprogramowanie do zarządzania wynajem

Czym jest rozlicznik.pl

Otwórz konto w rozlicznik.pl przez Gmail. Koniec pamiętania wielu haseł. Logujesz się hasłem z Gmaila.
*Uwaga rejestrując się przez którkolwiek z powiązanych kont akceptujesz politykę prywatności i warunki korzystania z serwisu rozlicznik.pl.
ALBO Otwórz konto w rozlicznik.pl
Imię:*
E-mail:*
Przeczytałem/łam i akceptuję regulamin i politykę prywatności.

Serwis rozlicznik jest przedsięwzięciem rodzinnym z którego korzystamy od lat. W roku 2011 zdecydowaliśmy się udostępnić to rozwiązanie w Internecie. Mamy nadzieję, że najemcy i właściciele wynajmowanych mieszkań dostrzegą prostotę i korzyści jakie niesie rozliczanie najmu mieszkań w Internecie.

Dla kogo przeznaczony jest rozlicznik.pl?

Rozlicznik.pl jest przeznaczony dla właścicieli mieszkań pod wynajm oraz dla najmców. Właściciele mieszkań z pewnością dostrzegą korzyści takie jak automatyzm oraz możliwość rozliczenia mediów na miejscu w wynajmowanym mieszkaniu, bez potrzeby poświęcania na rozliczenie swojego wolnego czasu. Natomiast najemcy korzystający z rozlicznik będą mogli sami kontrolować wydatki na media i być pewni że nie płacą za wysokich rachunków. Mogą sami robić odczyty i sprawdzać miesiąc po miesiącu zużycie. Mają dostęp do cen mediów i nie będą zaskoczeniu przy rozliczeniu mediów.

To najczęściej najemcy zakładają konta w rozlicznik, gdyż chcą kontrolować poziom zużycia mediów.

Dlaczego korzystanie z rozlicznik się opłaca?

Z naszych wyliczeń wynika, że rozliczenie liczników „na kolanie” średnio koszuje właściciela lub najemcę od 150 zł do 200 zł rocznie. Powodem tego jest że często nie wiemy jak rozlicza się media. Nie znamy na czas cen. Nie spisaliśmy licznika w dniu zamian cen mediów.

Pamiętajmy, rachunki wystawniane przez dystrybutora energii czy administratora to zazwyczaj prognozy, a nie faktyczne zużycie. Pamiętajmy też że w ciągu roku zmieniają się ceny mediów. Jeżeli nie korzystamy z rozlicznik.pl to powinniśmy w dniu zmiany ceny spisać wszystkie liczniki w lokalu. Większość z nas dowiaduje się o zmianach cen po fakcie gdy spisane licznika nie pozwoli na dokładne rozliczenie.

W przypadku rozliczania wg prognoz, koszty niepoprawnego rozliczania mogą sięgać nawet 1000zł. Wystarczy splot kilku wydarzeń, aby najemca nie pokrył rozliczenia prognoz i tym samym właściciel poniósł stratę. Najlepszym sposobem rozliczenia mediów jest rozliczenie wg wskazań liczników.

Nasze doświadczenia wskazują, że zarówno najemcy jak i właściciele mieszkań skorzystają na używaniu usługi rozlicznik.pl. Nieuczciwy właściciel, który źle rozlicza liczniki teraz może być w łatwy sposób skontrolowany. Natomiast najemca nie zpłaci mniej tylko dlatego, że przeoczyliśmy zmianę cen albo nie wiemy jak rozliczyć media. Rozlicznik.pl powoduje, że nie ma już ukrytych kosztów najmu.

Dla przykłady podamy, że podaczasz korzystania przez nas z rozlicznik zauważyliśmy, iż największa różnica wynikająca z rozliczenia liczników w wynajmowanym lokalu wynosiła aż 600zł rocznie, na naszą niekorzyść. W następnym roku wynosiła 200zł na niekorzyść najemcy. Dlatego właśnie powstał rozlicznik.pl.

Jak rozpocząć rozliczanie liczników w rozlicznik.pl

Zarejestruj się na stronie rozlicznik.pl, podaj swój login i hasło. Następnie wprowadź nieruchomość jaką chcesz rozliczyć oraz zainstalowane w niej liczniki. Wprowadź też cennik mediów. Następnie co jakiś czas wprowadzaj stany liczników. Mogą to robić także sami mieszkańcy lokalu. Wystarczy, że dodasz ich do systemu jako najemców a otrzymają login i hasło i będą mogli kontrolować zużycie mediów.

Co kwartał kliknij rozlicz liczniki, wybierz okres rozliczania, a otrzymasz całkowity koszt zużytych mediów. Jeżeli w międzyczasie zmieniły się ceny, a ty nie spisałeś liczników, nie martw się. Dodaj jedynie nowy cennik z datą od której obowiązuje cennik, a system sam wyestymuje zużycie do dnia zmiany ceny i obliczy zużycie prawidłowo – po nowych cenach od dnia zmiany ceny.


Sprawdzaj opłaty za czynsz w aplikacji na Androida - Pobierz
Ostatnie wiadomości
Uruchomiono nową wersję systemu...
Rozlicznik.pl
Zarządzanie najmem

Pomocne Informacje
Często zadawane pytania
Rodzaje rozliczeń najmów
Zasady korzystania
Regulamin
Polityka prywatności
Jak korzystać z serwisu
Pomoc
Wideo prezentacje
Rozliczanie mediów
Cena energii - rachunki
Cena wody - rachunki
Dane osobowe
Nowy użytkownik
Zapomniałem hasła

Umowa najmu
Wzór umowy najmu
Podatki
Podatek od wynajmu
Podatek ryczałtowy a media
Najem podatek vat

kontakt@rozlicznik.pl
Rozlicznik.pl - system dla właścicieli mieszkań na wynajem - v. 2.0.2, Copyright © 2011 Transparent Technology