Wierzymy, że najem może być prosty

System dla wynajmujących mieszkania

Zaloguj się

Jak korzystać z rozliczania liczników

Na początku zarejestruj się w serwisie rozlicznik.pl. Podaj poprawny e-mail, gdyż tylko w ten sposób będziemy mogli wysyłać Ci przypomnienia o zmianie cen mediów.

Następnie wprowadź lokal, który chcesz rozliczać oraz zainstalowane w lokalu liczniki.

Gdy wykonasz powyższe czynności będziesz mógł już rejestrować stany liczników. Liczniki nie musisz spisywać często. Najlepiej liczniki spisać zaraz po zarejestrowaniu się w systemie i zawse wtedy gdy zmienia się cena mediów (np. cena wody czy prądu). Nie musisz robić tego sam. Jeżeli w systemie dodasz lokalotrów to oni będą mogli to zrobić za Ciebie. Jeżeli jednak jest to dla nich uciążliwe to zawsze możesz ich prosić o przesłanie stanów liczników do Ciebie SMS’em i np. za pomocą telefonu komórkowego wprowadzić je samemu.

Ceny mediów nie zmieniają się zbyt często więc nie będziesz zbytnio obciążony tym zajęciem. Na koniec okresu (np. kwartału lub roku) spisz liczniki , wprowadż ceny mediów i rozlicz mieszkańców. Zajmie to maksymalnie 5 min.

W zależności od tego jaką formę rozliczania liczników przyjełeś mieszkańcy mogą otrzymać informacje o nadpłatcie lub niedopłacie za media.

Dobre rady

Pamiętaj, że lokator świadomy tego ile płaci za media korzysta z nich rozsądniej i nie jest zaskoczony przy rozliczaniu liczników. Dlatego zawsze, gdy jesteśmy w lokalu, spisuj liczniki i za pomocą komputera jednego z mieszkańców wprowadź je do systemu. Jeżeli nie ma w pobliżu komputera zawsze możesz skorzystać z komórki i mobilnego systemu m.rozlicznik.pl. Następnie zrób rozliczenie (trwa to 5 sek.) i pokaż zużycie lokatorom. Co miesiąc/kwartał zrób podsumowanie rozliczeń, aby lokatorzy dowiedzieli się ile płacą za wodę, gaz czy prąd. Pożniej poproś, aby co miesiąc sami wpisywali do systemu rozlicznik stany liczników, gdyż w ten sposób mogą kontrolować własne zużycie. Skorzystaj z tej rady, a nie będziesz miał problemów przy rozliczaniu zużycia mediów.


Sprawdzaj opłaty za czynsz w aplikacji na Androida - Pobierz
Ostatnie wiadomości
Uruchomiono nową wersję systemu...
Rozlicznik.pl
Zarządzanie najmem

Pomocne Informacje
Często zadawane pytania
Rodzaje rozliczeń najmów
Zasady korzystania
Regulamin
Polityka prywatności
Jak korzystać z serwisu
Pomoc
Wideo prezentacje
Rozliczanie mediów
Cena energii - rachunki
Cena wody - rachunki
Dane osobowe
Nowy użytkownik
Zapomniałem hasła

Umowa najmu
Wzór umowy najmu
Podatki
Podatek od wynajmu
Podatek ryczałtowy a media
Najem podatek vat

kontakt@rozlicznik.pl
Rozlicznik.pl - system dla właścicieli mieszkań na wynajem - v. 2.0.2, Copyright © 2011 Transparent Technology