Wierzymy, że najem może być prosty

System dla wynajmujących mieszkania

Zaloguj się

Najczęściej zadawane pytania - oprogramowanie do zarządzania wynajem

Ile kosztuje korzystanie z rozlicznik.pl

Usługa jest bezpłatna.

Chce dodać odczyt z licznika, a nie ma go w formularzu

Przejdź do zakładki Liczniki/Zainstalowane liczniki i sprawdź czy licznik jest na liście i czy nie został zdemontowany. Jeżeli licznika brak dodaj nowy licznik wypełniając formularz znajdujący się powyżej listy liczników.

Jakie ceny mam wprowadzić w cenniku?

Należy wprowadzić ceny brutto.

Co oznaczają ikony dwóch kartek obok siebie?

Klikając na ikonę dwóch kartek obok siebie możesz skopiować ostanio wprowadzone wartości np. odczytów lub ceny mediów. Jest to bardzo przydatne np. gdy zmienia się cena tylko wody a inne ceny pozostają takie same.

Co oznacza ikona ołówka

Klikając ikonę ołówka można dokonać zmian we wskazaniu licznika lub w cenniku. Bezpośrednia edycja wskazań niestety nie jest możliwa więc zazwyczaj można jedynie oznaczyć wskazania jako błędne i wprowadzić nowe wskazania licznika. Błędne wskazania lub cenniki nie są brane pod uwahę w rozliczeniach.

Dlaczego nie mogę wykasować wskazań licznika oraz starych cenników.

W serwisie rozlicznik.pl zarówno najemcy jak i właściciele lokali mogą wprowadzać zmiany. Rozlicznik.pl stawia na jawność wszystkich operacji. Nie chcemy aby np. najemcy zmieniali wskazania liczników zaraz po rozliczeniu i fałszowali dane. To samo dotyczy się cenników, które wprowadzają właściciele mieszkań. Jeżeli któraś ze stron popełniła błąd to taki zapis oznaczany jest jako błędny i nie jest brany pod uwagę w rozliczeniu, musi jednak być widoczny dla obu stron.

Co gdy nie spisałem liczników a zmieniła się cena?

Dodaj nowy cennik z datą od której obowiązuje cennik, a system sam wyestymuje zużycie do dnia zmiany ceny i obliczy zużycie prawidłowo – po nowych cenach od dnia zmiany ceny. Estymacja jest tym dokładniejsza im więcej odczytów. Jeżeli cena zmianiła się np z końem stycznia, a 15 lutego dokonano odczytu to system będzie wiedział, że od 15 lutego jest nowa cena. Natomiast od 31 stycznia do 15 lutego zużycie zostanie wyestymowanie co do sekundy – proporcjonanie wg historycznego zużycia. Zazwyczaj różnice w estymacji i faktycznym zużyciu są groszowe.

Skąd mam wziąć ceny mediów?

Ceny mediów podane są na każdym rachunku. Skorzystaj z naszego samuczka i zobacz jak odczytać ceny z rachunków.

Jak odczytać liczniki?

Każdy właściciel mieszkania wie gdzie znajdują się liczniki. Proszę sprawdzić dokładnie przy odczycie gdzie znajduje się przecinek na wskazaniu licznika. Licznik gazu np. oznacza dziesiętne wartości innym kolorem. Oczywiście zależy to od licznika.

Co to jest podgrzanie wody?

Podgrzanie wody to cena za podgrzanie 1m3 wody. Do tej ceny system doliczy cenę 1m3 zimnej wody. Razem stanowi to cenę ciepłej wody. Np. jeżeli 1m3 zimej wody kosztuje 5zł a pogrzanie 1m3 11,20zł to koszt zużycia ciepłej wody wynosi 5zł +11,20zł czyli 16,20zł.

Co zrobić, gdy woda opłacana jest ryczałtem?

W przypadku opłat ryczałtowych w lokalu nie są zainstalowane liczniki. Niezależnie od tego ile zużyjemy wody opłata jest cały czas taka sama. W takim przypadku w systemie nie wprowadzimy licznika wody (bo go nie ma ) i w rozliczeniu nie będzie uwzględnione zużycie wody. Do ostateczniego rozliczenia należy wtedy dodać wysokość ryczałtu za wodę i otrzymamy koszt zużycia wszystkich mediów.

Co zrobić gdy licznik został zdemontowany i nowe wskazania są niższe niż poprzednie?

Przejdz do zakładki Liczniki/Zainstalowane liczniki, kliknij na ikonę ołówka przy liczniku który został zdemontowany. Kliknij zdemontuj licznik. Pamiętaj, aby po demontażu licznika wprowadzić nowy licznik z początkowym wskazaniem.

Co zrobić gdy wskazanie licznika jest niższe niż poprzednio zarejestrowany odczyt?

System kontroluje czy wprowadzane wskazania są za każdym razem wyższe. Jeżeli aktualny odczyt jest mniejszy od poprzednego sprawdź w tabeli historycznych stanów liczników czy poprzednie odczyty nie są czasem błędne. Jeżeli uznasz, że są niepoprawne oznacz je jako błędne i wprowadź nowy odczyt. Starych wskazań nie można kasować. Po jakimś czasie system sam usuwa błędne wskazania jeżeli uzna że zostało już zrobione rozliczenie.

Co zrobić kiedy najemca wypowiedział najem przed dniem wygaśnięcia umowy?

Kliknij w zakładkę Lokatorzy. Wybierz lakatora który rozwiązał umowę wprowadź date rozwiązania umowy i kliknij „Zakończ najem z dniem”

Co zrobić gdy na rachuniku nie ma abonamentu?

Wpisz wartość zero w pozycji abonament.

Co zrobić gdy umowa najmu jest na czas nieokreślony.

Wpisz w pozycji „najem do daty” słowo „brak”.

Zapomniałem hasła , jak mogę je odzyskać?

Na dole strony jest link „Zapomniałem hasła” kliknij na niego i wprowadź swój mail i login.


Sprawdzaj opłaty za czynsz w aplikacji na Androida - Pobierz
Ostatnie wiadomości
Uruchomiono nową wersję systemu...
Rozlicznik.pl
Zarządzanie najmem

Pomocne Informacje
Często zadawane pytania
Rodzaje rozliczeń najmów
Zasady korzystania
Regulamin
Polityka prywatności
Jak korzystać z serwisu
Pomoc
Wideo prezentacje
Rozliczanie mediów
Cena energii - rachunki
Cena wody - rachunki
Dane osobowe
Nowy użytkownik
Zapomniałem hasła

Umowa najmu
Wzór umowy najmu
Podatki
Podatek od wynajmu
Podatek ryczałtowy a media
Najem podatek vat

kontakt@rozlicznik.pl
Rozlicznik.pl - system dla właścicieli mieszkań na wynajem - v. 2.0.2, Copyright © 2011 Transparent Technology