Wierzymy, że najem może być prosty

System dla wynajmujących mieszkania

Zaloguj się

Reguły bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo

Obawiasz się o bezpieczeństwo przekazywanych przez Ciebie danych. Niepotrzebnie. Nie udostępniamy osobom postronnym twoich danych. Dodatkowo serwis rozlicznik.pl został tak zaprojektowany, aby wymagane dane nie były wystarczające do zidentyfikowania ani właściciela ani lokalizacji samej nieruchomości.

Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa danych. Stosujemy odmienne podejście od większości serwisów tego typu w Internecie. Wychodzimy z założenia, że posiadanie danych, których ujawnienie mogłoby narazić na niebezpieczeństwo naszych użytkowników nie jest naszym celem. Dlatego minimalizujemy ilość danych, jakie potrzebne są do korzystania z serwisu.

Celem serwisu jest świadczenie usług i jednoczesne ograniczanie przechowywania Państwa danych. Naszym wyznacznikiem jest utrzymywanie tylko takich danych, które są niezbędne do świadczenia usług rozliczenia najmu.

Chcemy, aby zakres informacyjny danych posiadany przez nas, a wprowadzanych przez naszych użytkowników, nie był większy niż np. ogłaszanie najmu w Internecie. Oznacza to, że nasz serwis nie powinien stanowić większego zagrożenia niż podawane publicznie dane np. na stronie z ogłoszeniami.

Oczywiście z założenia serwis ogłoszeniowy w Internecie ujawnia dane zawarte w ogłoszeniu, a rozlicznik.pl je chroni, więc nie ma dostępu do Państwa danych.

Idziemy jednak dalej i estymujemy zagrożenie jakie mogłoby wystąpić w efekcie włamania do systemu i wypłynięcia danych. Zakładamy, że zebrane dane powinny być na tyle ogólne aby można było je porównywać do ogłoszenia najmu w Internecie,np. Pan Jan wynajmuje 4 osobom mieszkanie za 1400zł w Warszawie. Jeżeli np w celu realizacji rozliczenia zebrane dane muszą być bardziej szczegółowe to będziemy dążyć do ich uogolnienia i wykasowania szczegółów zaraz po realizacji celu w jakim zostały one od Państwa pozyskane, vide: rozliczenie.

Jak chcemy to osiągnąć?

Kluczem do zachowania anonimowości jest nieidentyfikowalność danych osobowych. Dlatego strona tak została skonstruowana, aby wymagane dane były jak najbardziej ogólne. Posiadanie np. danych o tym że jakiś Adam podsiada nieruchomość w Warszawie nic nie daje posiadaczowi tych danych.

Dlatego tak ważne jest, aby nie można było Państwa zidentyfikować po wprowadzonych danych. Serwis nie przechowuje Państwa adresu zamieszkania, a wprowadzony adres wynajmowanej nieruchomości nie powinien zawierać nr klatki ani numeru lokalu. Przypominamy o tym w formularzu rejestracji nieruchomości. Proszę zauważyć, że serwis wymaga podania jedynie miejscowości i skróconej nazwy lokalu, która Państwo wynajmują, np. Kawalera, Warszawa, to o wiele mniej niż wymagają serwisy ogłoszeniowe.

Dane osobowe, jakie wymagane są do funkcjonowania systemu to imię i e-mail. Email można także wykasować jednak ograniczy to w zasadniczy sposób funkcjonalność serwisu. Jest to jednak możliwe.

Nie zapisujemy takich danych jak nr IP osoby logującej się do serwisu.

W przypadku danych o stanach liczników nie są stosowane jakieś dodatkowe zabezpieczenia, gdyż dane te nie są niebezpieczne.

Dane finansowe, jakie Państwo nam udostępniają nie będą miały wartości, jeżeli na podstawie danych osobowych nie uda się zidentyfikować osoby, której one dotyczą. Dodatkowo wkrótce wprowadzimy mechanizm kasowania danych finansowych po rozliczaniu najmu, np. miesiąc po rozliczeniu płatności, jeżeli wszystkie wierzytelności zostały uregulowane to systemy skumuluje informacje o płatnościach i zapisze je np. w ten sposób: 100% płatności zrealizowano, a informacje o kwotach zostaną usunięte.

Takie rozwiązanie to o wiele bardziej bezpieczne rozwiązanie niż oferują serwisy ogłoszeniowe, w których podają Państwo jak się z Państwem skontaktować i jakie opłaty Państwo pobierają.

Serwis ogłoszeniowy będzie swoim użytkowniku wiedział o wiele więcej niż system rozlicznik.pl


Sprawdzaj opłaty za czynsz w aplikacji na Androida - Pobierz
Ostatnie wiadomości
Uruchomiono nową wersję systemu...
Rozlicznik.pl
Zarządzanie najmem

Pomocne Informacje
Często zadawane pytania
Rodzaje rozliczeń najmów
Zasady korzystania
Regulamin
Polityka prywatności
Jak korzystać z serwisu
Pomoc
Wideo prezentacje
Rozliczanie mediów
Cena energii - rachunki
Cena wody - rachunki
Dane osobowe
Nowy użytkownik
Zapomniałem hasła

Umowa najmu
Wzór umowy najmu
Podatki
Podatek od wynajmu
Podatek ryczałtowy a media
Najem podatek vat

kontakt@rozlicznik.pl
Rozlicznik.pl - system dla właścicieli mieszkań na wynajem - v. 2.0.2, Copyright © 2011 Transparent Technology